Rowery elektryczne trekkingowe

motto:
„Porównując zwykłe krzesło z krzesłem elektrycznym oraz zwykły rower z rowerem elektrycznym, trudno nie dostrzec przewagi tego pierwszego w przypadku krzeseł i drugiego w przypadku rowerów.”

Thomas Edison

 

Turystyczne rowery elektryczne dla miłośników wycieczek. Rowery trekkingowe ze wspomaganiem Ecobike, Geobike, Leader Fox. Elektryk skraca odległości.

 

Turystyczne rowery elektryczne

 - ogromne ułatwienie dla tych którzy lubią wycieczki rowerowe.


Elektryczne rowery trekkingowe - czyli turystyczne ze wspomaganiem elektrycznym umożliwiają dłuższe wycieczki w stosunku do tych odbywanych na tradycyjnych rowerach. Bez większego wysiłku możemy jechać z prędkością 20-25 km/godz nawet gdy rower jest obciążony bagażem lub jedziemy w terenie pagórkowatym. Zależnie od modelu roweru i warunków jazdy można przejechać bez ładowania 50-100 km. Właściwie wszystkie rowery turystyczne mogą być z powodzeniem wykorzystywane do codziennej jazdy w mieście.

Pełne ładowanie akumulatora trwa ok. 4-6 godzin, ale już po godzinie akumulator uzyskuje ok. połowy swojej pełnej pojemności. Wystarczy więc zatrzymać się w przydrożnym barze aby podładować rower do dalszej jazdy. Oczywiście zawsze możemy kontynuować jazdę bez ładowania. W krajach gdzie rowery elektryczne są bardziej popularne możemy spotkać oznaczone miejsca do ładowania rowerów przed muzeami, na campingach itp.. Zapewne wkrótce pojawią się i w Polsce.

 


ROWERY TREKKINGOWE ELEKTRYCZNE


Rowery trekkingowe elektryczne damskie

       

            


Rowery trekkingowe elektryczne męskie  
         

 


Rowery trekkingowe elektryczne unisex

    

Speed Bike  45km/h Rowery trekkingowe elektryczne

 

 

 

 

 


Zobacz jak powstają rowery elektryczne Ecobike.

 


 

Rower elektryczny trekkingowy EcoBike S-Cross L, 350 W, 10,4 Ah, hamulce tarczowe, kolor czarny

Dobry rower trekkingowy musi łączyć w sobie cechy jednośladów różnych segmentów. Zwinność szosówek, wygodę i praktyczność roweru miejskiego, a także wytrzymałość rowerów MTB tam, gdzie kończy się asfalt. A gdyby taki rower posiadał jeszcze wspomaganie elektryczne i świetnie wyglądał, to byłby niemal doskonały.

Taki właśnie jest S-Cross L i S-Cross M. Elektryczny rower trekkingowy z niezawodnym silnikiem o mocy 350W i mocnymi bateriami zintegrowanymi z ramą, których maksymalny zasięg wynosi od 80 km do nawet 160 km!

Rower elektrycznyt turustyczne Ecobile S-Cross LRower elektryczny trekkingowy, koła 28: rama 19",  silnik 350 W w tylnym kole. Bateria ukryta w ramie - 36V 10,4, 13 lub 16 Ah na celach LG, zasięg to nawet do 160 km. Możliwość odblokowania mocy roweru w 100%, do maks prędkości 35 km/h. Silnik wyposażony w czujnik hala, w połączeniu z kontrolerem "sine wave" powoduje, że praca silnika jest niezwykle płynna. Do tej pory takie rozwiązania cechowały tylko rowery  z wyższej półki. Panel sterowania to najnowszy wyświetlacz LCD C600E. Rower jest zablokowany do prędkości 25km/h, tak jak mówią przepisy ruchu drogowego, jednak jest możliwość odblokowania, wtedy jedzie do 34km/h. W momencie kiedy nie będziemy mieć siły pedałować, możemy skorzystać z manetki gazu - nie jest zamontowana fabrycznie ze względu na obowiązujące przepisy - można to zrobić samodzielnie (dołączona do roweru). Umiejscowienie baterii w ramie roweru sprawia, że środek ciężkości jest idealnie pośrodku, bateria nie rzuca się w oczy oraz jest bardzo dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniami. Akumulator zbudowany na ogniwach firmy LG, w opcjach do wyboru 36V: 10,4 /13/16 Ah,  pozwala to na przejechanie 50-160 km zależnie od typu baterii.
Średnie dystanse na poszczególnych bateriach:
- 36V 10,4 Ah - 50-80 km (w cenie roweru)
- 36V 13 Ah  - 60-110 km ( +250 zł)
- 36V 16 Ah -  80-160 km ( +650 zł)

Cena od 6199 zł
Ten rower możesz zakupić na miejscu lub w sklepie internetowym  > S-Cross L
Rower dostępny jest także w wersji męskiej, opis poniżej.

 


Rower elektryczny trekkingowy EcoBike S-Cross M, 350 W, 10,4 Ah, hamulce tarczowe, kolor czarny

Rower elektryczny trekkingowy, silnik 350 W w tylnym kole. bateria ukryta w ramie. Koła 28", rama 20",  silnik 350 W w tylnym kole. Bateria ukryta w ramie - 36V 10,4, 13 lub 16 Ah na celach LG, zasięg to nawet do 160 km. Możliwość odblokowania mocy roweru w 100%, do maks prędkości 35 km/h.
Dalsza część opisu jak wyżej.

Cena 6199
Ten rower możesz zakupić w sklepie internetowym    > S-Cross M

 


Rower turystyczny elektryczny GEOBIKE Arkona MD 13 Ah lub 14,5 Ah, silnik centralny

Nowoczesny elektryczny  rower trekkingowy z wygodną, obniżoną ramą typu unisex. Idealny model dla osób szukających bogato wyposażonego roweru do pokonywania dłuższych, turystycznych tras w zróżnicowanym terenie. Centralnie położony silnik 250W znakomicie wyważa rower.

 • Obniżona rama 20" ułatwia wsiadanie i zsiadanie,   wygodne koła 28". Solidne, przednie i tylne hamulce tarczowe ZOOM oraz amortyzowany widelec przedni SUNTOUR gwarantują bezpieczną i komfortową jazdę po nierównych nawierzchniach czy dziurach.

 • 9-biegowa przerzutka SHIMANO Alivio 9, 5 trybów wspomagania elektrycznego, pozwala bez większego wysiłku pokonywać bardziej ukształtowany teren. W zależności od profilu trasy, wagi rowerzysty i trybu wspomagania umożliwia pokonanie dystansu nawet do 120 km z jednego ładowania. Doskonale sprawdzi się również podczas codziennych dojazdów do pracy czy szkoły.

 • Bateria litowo-jonową o pojemności 13 Ah lub 14,5 Ah mocowana w ramie. 

 • Kontroler LCD wskazujący wybrany tryb wspomagania, prędkość, stan baterii i liczbę przejechanych kilometrów. Tryb pchania (6 km/h), który sprawdza się w sytuacjach wymagających prowadzenie roweru, np. na stromych podjazdach lub podczas wyprowadzania roweru z garażu.

 • Dodatkowe wyposażenie roweru to świata Spanninga z żarówkami LED, błotniki przydatne podczas deszczowej pogody oraz stylowe siodło i gripy VELO wykonane ze skóry naturalnej.

  Cena 8649 zł  z baterią 10,4 Ah,  8899 zł  z baterią 14,5 Ah
  Ten rower możesz zakupić w naszym sklepie internetowym > > Arkona MD

       

 


Rower turystyczny elektryczny GEOBIKE Arkona, silnik w tylnej piaście, bateria   10,4,  13,0,   14,5 Ah

Nowoczesny rower trekkingowy z wygodną, obniżoną ramą typu unisex. Idealny model dla osób szukających bogato wyposażonego roweru do pokonywania dłuższych, turystycznych tras w zróżnicowanym terenie.

 • Rower  trekkingowy elektryczny GEOBIKE Arkona, Obniżona rama rozmiar 20", koła 28".
  Silnik 250 W w tylnym kole.

  Pozostała parametry roweru jak powyżej.


  Cena 6149
  zł  z baterią 10,4 Ah,  6339 zł  z baterią 13 Ah, 6649 zł z baterią 14,5 Ah
  Ten rower możesz zakupić w naszym sklepie internetowym > Arkona

 


Rower trekkingowy elektryczny z  silnikiem centralnym Geobike Horn MD

Horn MD rower turystyczny elektryczny z silnikiem centralnym. Wygodny i bogato wyposażony, idealny do pokonywania dłuższych, turystycznych tras w zróżnicowanym terenie.

 • Podwyższona, aluminiowa rama 20" i wygodne 28-calowe koła. Solidne, przednie i tylne hamulce tarczowe ZOOM, amortyzowany widelec SUNTOUR gwarantują bezpieczną i komfortową jazdę po nierównych nawierzchniach czy dziurach.
 • 9-biegowa przerzutka SHIMANO Alivio 9, 5 trybów wspomagania elektrycznego, Pojemna bateria pozwala umożliwia pokonanie dystansu nawet do 100 km.
 • Silnik elektryczny BAFANG Maxi Drive 250 W umieszczony centralnie - w środku ciężkości roweru pozwala na efektywne i bezpośrednie przełożenie siły na napęd. Wkomponowana w ramę obudowa chroni silnik przed uszkodzeniami mechanicznymi.
 • Kontroler z wyświetlaczem LCD wskazujący wybrany tryb wspomagania, prędkość, stan naładowania baterii i liczbę przejechanych kilometrów.
 • Baterię litowo-jonową o pojemności do wyboru 10,4 Ah, 13 Ah, 14,5 Ah  mocowaną w ramie.
 • Tryb pchania (6 km/h) sprawdza się w przypadku konieczności prowadzenia roweru, np. na stromych podjazdach. 
 • Świata Spanninga z żarówkami LED zapalane z poziomu kontrolera, błotniki przydatne podczas deszczowej pogody oraz wygodne siodło i gripy VELO.

 
     

Cena 8649 zł z baterią 10,4 Ah, bateria 13 Ah dopłata 200 zł, bateria 14,5 Ah dopłata 500 zł
Ten rower możesz zakupić w naszym sklepie internetowym > Horn

 


Rower trekkingowy elektryczny z  silnikiem w tylnym GEOBIKE Horn

Horn rower turystyczny elektryczny z silnikiem w tylnym kole. Wygodny i bogato wyposażony, idealny do pokonywania dłuższych, turystycznych tras w zróżnicowanym terenie.

 • Podwyższona, aluminiowa rama i wygodne 28-calowe koła. Solidne, przednie i tylne hamulce tarczowe ZOOM, amortyzowany widelec SUNTOUR gwarantują bezpieczną i komfortową jazdę po nierównych nawierzchniach czy dziurach.
 • Silnik elektryczny BAFANG 250 W umieszczony w tylnym Kontroler z wyświetlaczem LCD wskazujący wybrany tryb wspomagania, prędkość, stan naładowania baterii i liczbę przejechanych kilometrów.
  Dalsza część opisu jak wyżej. powyżej w modelu Horn MD

       


Cena 6149 zł z baterią 10,4 Ah, bateria 13 Ah dopłata 200 zł, bateria 14,5 Ah dopłata 500 zł


Rower turystyczny elektryczny GEOBIKE X-Road  2.0- „dalekobieżny ekspress”

 

GEOBIKE X-Road 2.0 to nowoczesny rower elektryczny  z najwyższej klasy wyposażeniem dedykowany do jazdy na szosach i drogach utwardzonych. Wyjątkowy model jedyny w swojej klasie. 
Chciałbyś wybrać się na długą nawet 130 km wycieczkę lub szybko przemieszczać się ulicami miasta? A może dojeżdżasz codziennie do pracy lub szkoły, pokonując długi dystans i potrzebujesz szybko dostać się do celu bez zbędnego zmęczenia? TO JEST WŁAŚNIE ROWER DLA CIEBIE !

Aluminiowa rama atrakcyjny kolor czarny matowy, hamulce tarczowe hydrauliczne i wysokiej klasy przerzutki Shimano Acera 8 biegów to podstawowe atuty X-Road 2.0. Rama 21", koła 29" pomogą łatwo osiągnąć szybkość. W jeździe po szosach można używając wspomagania przejechać nawet 130 km na jednym ładowaniu baterii. Tarczowe hamulce hydrauliczne G-bike XT 180 mm. Silnik 250 W w tylnej piaście a sterowanie wspomaganiem odbywa się za pomocą kontrolera z ekranem LCD z dostępnymi funkcjami licznika rowerowego. Siodło o sportowym charakterze Selle Royal Viper,, bagażnik na którym można zamocować torby lub sakwy rowerowe, błotniki umożliwiające jazdę w każdych warunkach to cechy które powodują że wsiadając na X-Road 2.0.

Dostępny również w wersji S wyposażonej m.in. w zintegrowany z mostkiem wyświetlacz KING METER Just One oraz tarczowe hamulce hydrauliczne G-bike XT 180 mm. 

 

 

 

Cena 5749 zł z baterią 10,4 Ah
Z baterią 13 Ah- dopłata 250 zł,  z baterią 14,5 Ah dopłata 500 zł
Ten rower możesz zakupić w naszym sklepie internetowym R-Road 2.0

 

      


Rower trekkingowy elektryczny  Geobike Finisterre


Rower trekkingowy elektryczny Geobike Finiserrae
"Dyskretny Elektryk" bateria wbudowana w ramę niemal niewidoczna dla innych a ponadto piękne wzornictwo.
GEOBIKE Finisterre to męski turystyczny rower elektryczny, koła 28", rama 20., silnki 250W w przednim kole. Seria GEOBIKE ADVENTURE to rowery spełniające najwyższe wymagania, nowocześnie zaprojektowane i wyposażone w najnowsze rozwiązania techniczne. Pojemna bateria i duży zasięg jazdy na wspomaganiu sięgający nawet 120 km i 9-biegowa przerzutka predysponują te rowery do pokonywania bez zmęczenia długich turystycznych tras podczas wakacyjnych rowerowych podróży czy weekendowych wypadów za miasto. Dobre hamulce, wygodne siodło, 5-cio stopniowy system elektrycznego wspomagania sprawiają że rower nie boi się żadnych tras.
Te mocne atuty sprawdzają się również znakomicie w warunkach miejskich. Duży zasięg sprawia że nie musimy codziennie pamiętać o ładowaniu baterii. Pełne błotniki, osłona łańcucha i szczelna konstrukcja elektrycznych podzespołów sprawiają że rower spisuje się znakomicie w każdych warunkach pogodowych. Dla tych którzy używają rower na co dzień dojeżdżając do szkoły czy pracy to ważna cecha. Możliwość wyjęcia baterii z ramy w momencie pozostawienia roweru powoduje  że rower wygląda jak niekompletny i nie jest atrakcyjny dla złodziei.

Cena 5649 zł
Ten rower możesz zakupić w naszym sklepie internetowym   > Geobike Finisterre           

         

Rower turystyczny ze wspomaganiem elektrycznym Geobike Finisterre > kliknij ikonę aby powiększyć

 


Rower turystyczny damski elektryczny  Geobike Touring
Rower turystysczny damski elektryczny Geobike Touring

"Biały Holender" - model GEOBIKE Touring to nowoczesny rower miejski rower elektryczny dla każdego. Kola 28", rama 19".
Dojazd do pracy? Do szkoły lub na uczelnię ? Na zakupy ? Rekreacyjne wycieczki ? Sport ? To wszystko możliwe na GEOBIKE Touring. Aluminiowa biała rama typowej holenderki, wygodna rozłożysta kierownica z profilowanymi uchwytami oraz osłona łańcucha sprawiają iż wsiadanie oraz jazda takim rowerem będzie niezwykle swobodna i komfortowa. Duży zasięg jazdy z wykorzystaniem wspomagania nawet do 80 km możliwy jest dzięki pojemnej baterii - 9 Ah uzbrojonej w ogniwa SAMSUNG. Wygodne siodło i bagażnik do którego można przymocować sakwy lub koszyk dopełniają całości. Przerzutka  Shimano Tourney-7 biegowa.

Cena 3699
Ten rower możesz zakupić w sklepie internetowym  > Geobike Touring

 

                       


 


Rower Elektryczny trekkingowy EcoBike Livigno

Rower elektryczny trakkingowy Ecobike LivignoGłównym atutem jest nowoczesny system napędowy, który wcześniej był używany tylko w rowerach z wyższej półki, silnik 350W, oraz wysokiej jakości osprzęt. Koła 28" rama 19". Silnik wyposażony w czujnik hala, i kontroler "sine wave", powoduje że praca silnika jest płynna. Rower jest zblokowany do prędkości 25 km/h, zgodnie z przepisami ruchu drogowego, jednak poza drogą publiczną można odblokować pełna moc do 34 km/h! W momencie kiedy nie będziemy mieć siły, możemy skorzystać z manetki gazu, która umożliwia jazdę bez pedałowania (nawet do 32 km/h przy odblokowanym silniku) - ze względu na przepisy prawne, manetka nie jest montowana, można to zrobić samodzielnie (manetka dołączona do roweru). Bateria umiejscowiona w ramie roweru, dzięki temu  środek ciężkości jest idealnie pośrodku, nie rzuca się w oczy, jest dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniami a ponadto ułatwia ewentualny montaż fotelika dla dzieci. W cenie roweru jest bateria Greenway o pojemności 10,4 Ah, która umożliwia przejechanie od 50 do 70 km. Opcjonalnie dostępne baterie i średnie dystanse:
- 36V 10,4 Ah Samsung - 50-80 km (w cenie roweru)
- 36V 13    Ah LG - 60-110 km (+300 zł)
- 36V 14,5 Ah LG - 70-130 km (+600 zł)
- 36V 16    Ah LG - 80-160 km (+900 zł)

Cena 5499 zł 
Ten rower możesz zakupić  na miejscu lub w sklepie internetowym >
Ecobike Livigno


Rower elektryczny trekkingowy EcoBike Cortina 350W

Idealny elektryczny rower turystyczny obniżoną ramą typu unisex. Atutem jest nowoczesny system napędowy, mocny silnik 350W. rama 17”, koła 28” Wysokiej jakości osprzęt. Przerzutka Shimano Acera (przód 3 biegi, tył 8 biegów), wygodne żelowe siodełko Selle Royal zapewnia komfort jazdy. Amortyzator Suntour NEX HLO-P 700C  idealnie tłumi nierówności Silnik wyposażony w czujnik hala, w połączeniu z kontrolerem "sine wave", powoduje, że praca silnika jest płynna. Wyświetlacz LCD z 6 poziomów wspomagania razem z przyciskiem którego naciśniecie zapewnia prędkość 6 km/h, do prowadzenia roweru na stromych podjazdach. Rower jest zblokowany do prędkości 25 km/h, zgodnie z przepisami, jednak poza drogą publiczną można odblokować pełną moc do 32m/h ! W momencie kiedy nie będziemy mieć siły możemy skorzystać z manetki gazu, która umożliwia jazdę bez pedałowania (manetka gazu umożliwia jazdę nawet do 32 km/h przy odblokowanym silniku) - ze względu na obowiązujące przepisy manetka gazu nie jest montowana fabrycznie, można to zrobić na własna rękę (manetka dołączona do roweru).
Atutem roweru  jest umiejscowienia baterii w ramie roweru, dzięki temu  środek ciężkości jest idealnie pośrodku, bateria nie rzuca się w oczy, jest bardzo dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniami a ponadto ułatwia ewentualny montaż fotelika dla dzieci
Bateria Greenway 10,4 Ah jest, w cenie roweru umożliwia przejechanie od 50 do 80 km.Opcjonalnie dostępne baterie i średnie dystanse:
- 36V 10,4 Ah LG - 50-80 km (w cenie roweru)
- 36V 13    Ah LG - 60-110 km (+300 zł)
- 36V 14,5 Ah LG - 70-130 km (+600 zł)
- 36V 16    Ah LG - 80-160 km (+900 zł)

Ebike Ecobike Cortina to idealny kompromis pomiędzy rowerem miejskim i trekkingowym, co pozwala wykorzystać Cortinę na wiele sposobów.

Cena 5499 zł
Ten rower możesz zakupić  na miejscu lub w sklepie internetowym > Rower elektryczny trekkingowy Ecobike Cortina
  

 


Rower elektryczny trekkingowy EcoBike Cortina Pro MD silnik centralny 350W

Idealny elektryczny rower turystyczny z obniżoną ramą typu unisex. Nowoczesny system napędowy, mocny silnik centralny 350W. rama 17”, koła 28”
Silnik centralny i bateria zamocowana w ramie roweru powodują, że środek ciężkości jest obniżony i polożony centralnie - dzięki temu rower jest znakomicie wyważony.
Ebike Ecobike Cortina to idealny kompromis pomiędzy rowerem miejskim i trekkingowym, co pozwala wykorzystać Cortinę na wiele sposobów.
Pozostałe parametry roweru jak powyżej.

Cena 5999 zł z baterią 10,4 Ah, bateria 13 Ah dopłata 250 zł, bateria 16 Ah dopłata 650 zł
Ten rower możesz zakupić w naszym sklepie internetowym > Cortina Pro

 


 

Rower trekkingowy elektryczny Ecobike Speed Bike L, 500W, 48 km/h

Rower elektryczny trekkingowy damskio Ecobike Speed LRower Trekkingowy Ecobike Speed L rama 19”, koła 28” silnik DAPU 500W w tylnym kole,  baterię LG 48V, 12,8 Ah zasięg do 130 km. Większą moc baterii pozwala na prędkość 48 km/h (po odblokowaniu), możliwą do osiągnięcia nawet bez pedałowania za pomocą manetki gazu. Zaawansowany technologicznie kontroler ukryty w ramie, sprawia, że rower rozpędza się płynnie i bez szarpnięć. Wyświetlacz LCD 6 stopni wspomagania, wyposażony w port USB, za pomocą którego można ładować smartfon.

Speed L to dopracowana konstrukcja. Umieszczenie silnika w tylnej piaście i baterii w ramie pozwoliło uzyskać znakomite rozłożenie masy. Dla komfortu jazdy zastosowano amortyzowany widelec SanTour E45 opracowany specjalnie do szybkich rowerów elektrycznych. Wzmocnione obręcze Alexrims, wytrzymałe i grubsze od tradycyjnych szprychy belgijskie SAPIM. Antyprzebiciowe opony Schwalbe Energizer Plus, przystosowane do prędkości  50 km/h.

Tylna przerzutka, Shimano Alivio 9 przełożeń. Bezpieczne hamulce tarczowe hydrauliczne Tektro Dorado, wyposażone w czujnik odcinający wspomaganie natychmiast po naciśnięciu klamek. Geometria ramy, regulowany mostek kierownicy i wygodne siodło Selle Royal Ariel pozwalają zająć wygodą pozycję i cieszyć się jazdą przez wiele kilometrów.

Rower Speed Bike  produkowany jest wariantach:
Speed Bike L z ramą damską 19"
Speed Bike M z ramą męską 20" 

Z uwagi na specyficzną konstrukcję ramy, często, rowery z ramą damską traktowane są jako unisex i używane są przez mężczyzn. Ułatwia to wsiadanie gdy zamontowany jest fotelik dziecięcy lub przewożony bagaż podczas wypraw rowerowych.


Cena 8199 zł
Ten rower możesz zakupić w naszym sklepie internetowym > Speed Bike L

 

 


 

Rower elektryczny trekkingowy Leader Fox Forenza 250W, 16Ah

Solidny czeski rower elektryczny trekkingowy Leader Fox Forenza polecany do jazdy po utwardzonych drogach, znakomity na do jazdy na wyprawy i wycieczki a także do pracy. Dostępny w wariancie z ramą męską 17”, 19”, 20,5”. Jest także wersja damska z obniżoną ramą 16,5”, 18”, 20”. Silnik 8Fun w tylnym kole o mocy 250W, bateria na celach LG 16 Ah, pozwala na przejechanie do 120 km z jednego cyklu ładowania. Mechaniczne hamulce tarczowe, wygodne amortyzowane siodełko, wygodne miękkie uchwyty kierownicy, koła 28” to ogromne zalety tego roweru. Funkcjonalny sterownik LCD z kolorowym wyświetlaczem. Produkcja Czechy.

Cena 5799 zł z baterią 1 Ah
Ten rower możesz zakupić w naszym sklepie internetowym >
Leader Fox Forenza M

 

 

 

 


      

Turystyczne rowery elektryczne to ogromne ułatwienie dla tych co lubią wycieczki rowerowe.

E-Bike Buda - rowery elektryczne sklep Warszawa - zaprasza