Okulary na rower

Okulary na rower

Okulary na rower Gogle Falcon E865-2

Aby okulary na rower dobrze spełniały swoją funkcję, musimy kryteria wyboru rozszerzyć poza wygląd i poznać powody, dla których producenci wyceniają poszczególne modele na różnych poziomach.

Ramka
Sportowe okulary w przeciwieństwie do zwykłych, trzymają się bardziej poprzez docisk głowy niż opieranie się na uszach, Docisk musi być wystarczający aby utrzymać okulary, ale nie może być zbyt duży bo po dłuższej jeździe może stać się przyczyną bólu.
Noski powinny być dostosowane do szerokości i wysokości nasady nosa lub powinny mieć możliwość regulacji. Nie powinny być twarde aby nie uwierały nosa.

Szkła - soczewki
Powinny chronić oczy przed wiatrem, pyłem owadami, gałęziami ale także przed promieniowaniem UV które dociera do oczu zarówno bezpośrednio od Słońca jak i odpite od asfaltu. Przezroczyste szkła na wieczory przy słabym oświetleniu, Żółte soczewki poprawiają widzenie we mgle i przy dużym zachmurzeniu. Ciemne soczewki chronią przed nadmiarem jasnego światła i intensywnym promieniowaniem UV. Dobrym rozwiązaniem są okulary o wymiennych soczewkach które można zmieniać zależnie od warunków

Technologia
Okulary na rower powinny być bardziej odporne na złamanie, zarysowanie, itd. W przypadku soczewek takim wymogom odpowiada poliwęglan a w przypadku ramek Giramid TR-90 - to materiał o zwiększonej elastyczności przy jednoczesnym zachowaniu twardości.

Etui
Okulary ulegają zniszczeniu najczęściej podczas przewożenia - narażone są na zarysowanie lub złamanie. Etui chroni okulary przed zniszczeniem a także ułatwia przechowywanie wymiennych soczewek.


 Okulary na rower Goggle E865 FALCON

         Okulary na rower Goggle E865-2 FALCON         Okulary na rower Goggle E865-2 FALCON

         Okulary na rower E-865-2 Falcon                            Okulary na rower E-865-2 Falcon
         w zestawie 3 komplety soczewek i etui                  w zestawie 3 komplety soczewek i etui
         link do > sklepu                                                       link do > sklepu