E-rowery dla firm

Rowery elektryczne dla firmRowery elektryczne mogą okazać się niezmiernie przydatne dla firm - zwłaszcza dla, tych których pracownicy muszą przemieszczać się przez zatłoczone centra miast. Pracownicy firm jeżdżący na rowerach elektrycznych – to pozytywny przekaz proekologicznej misji firmy.

Ale nie tylko zatłoczone centra miast - ostatnio urząd miasta jednej z polskich miejscowości uzdrowiskowych zakupił rowery elektryczne dla swoich pracowników. Mogą więc załatwiać sprawy służbowe i doglądać to piękne uzdrowisko znacznie łatwiej i bardziej ekologicznie niż jeżdżąc samochodem.

Wiele firm buduje swój pozytywny wizerunek przez uznawania ekologii za jedną z najważniejszych misji swojego działania. Rowery elektryczne, które służą jako codzienny środek transportu dla pracowników znakomicie wpisują się w ten wizerunek.

Polecamy poniższy artykuł zamieszczony na portalu Wyborcza.biz.pl - dotyczący możliwości wpisania zakupu roweru w koszty prowadzenia działalności.

  • Rower w firmie to tani i efektywny środek transportu.
  • Rower elektryczny do firmy - można go wliczyć w koszty prowadzania działalności.
  • Rowery elektryczne dla firm - zależnie od specyfiki firmy polecamy rowery miejskie elektryczne, rowery składane elektryczne, rowery turystyczne elektryczne a także elektryczne MTB.

 


Rower elektryczny w leasingu
Formalności leasingowe całkowicie ON LINE, z dowolnego miejsca o dogodnej dla Ciebie porze 24h / 7 / 365 w 15 minut !
Skorzystaj oferty dopasowanej do firm - bez wypełniania i przesyłania żadnych wniosków, dokumentów i straty czasu. Decyzję kredytową poznasz w ciągu 2 minut a gdy zaakceptujesz umowę LeasLink błyskawicznie zapłaci za Twoje zakupy.
Leasing rowerów elektrycznych > poznaj warunki leasingu.

 


 

  

Czy zakup roweru można wpisać w koszty?

Marek Siudaj, Tax Care
09.06.2015 08:00
A A A Drukuj
 Rower możemy kupić za tysiąc złotych albo za 50 tys. zł. Cena nie jest jednak najważniejszą rzeczą, którą powinniśmy się kierować przy wyborze wymarzonych dwóch kółek

Rower możemy kupić za tysiąc złotych albo za 50 tys. zł. Cena nie jest jednak najważniejszą rzeczą, którą powinniśmy się kierować przy wyborze wymarzonych dwóch kółek (Fot. Kamila Kubat / Agencja Gazeta)

Przedsiębiorcy, którzy dojeżdżają do kontrahentów rowerem, mogą zapłacić niższy podatek
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Poprawa pogody zachęca do korzystania z roweru. Jest to rozwiązanie zdrowsze od jazdy po mieście samochodem, a w wielu przypadkach również wygodniejsze. Okazuje się jednak, że jest jeszcze jeden pozytyw. Podatkowy.

Rower lepszy od samochodu

Do Izby Skarbowej w Katowicach zwrócił się podatnik prowadzący działalność gospodarczą. Zajmuje się projektowaniem specjalistycznym, jest płatnikiem VAT, ale jego obroty nie przekroczyły i nie przekroczą poziomu 1,2 mln euro, a więc limitu, powyżej którego przedsiębiorca przestaje być - w myśl przepisów - małym podatnikiem.

Przedsiębiorca poinformował Izbę, że zamierza kupić rower, którego będzie używać do dojazdów do kontrahentów oraz urzędów, z którymi kontaktuje się w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Jak wyjaśnił, nie ma innych środków transportu kwalifikowanych jako środki trwałe. Dodał, że rozbudowa infrastruktury rowerowej powoduje, iż korzystanie z roweru przy poruszaniu się po mieście stało się szybkie i efektywne.

Podatnik zapytał katowicką Izbę Skarbową, czy może dokonać jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od wartości początkowej roweru, która będzie wynosić ponad 3,5 tys. zł. We wniosku napisał, że jego zdaniem taki odpis będzie możliwy, bo spełnia warunki bycia małym podatnikiem, co pozwala na dokonywanie jednorazowych odpisów amortyzacyjnych do kwoty nieprzekraczającej 50 tys. euro.

Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji z 28 maja 2015 r. (sygnatura IBPB-1-1/4511-17/15/AJ) uznał jego stanowisko za prawidłowe.

Mali podatnicy mogą więcej

W interpretacji urzędnicy przyznali, że przedsiębiorca, którego przychody nie przekraczają w roku podatkowym 1,2 mln euro (łącznie z kwotą należnego podatku od towarów i usług), oraz podatnicy rozpoczynający działalność gospodarczą w danym roku mogą dokonać jednorazowych odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych nabytych w roku podatkowym, w którym środki te zostały wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym równowartości kwoty 50 tys. euro łącznej wartości tych odpisów amortyzacyjnych. Z tej zasady są wyłączone samochody.

Do tego limitu nie wlicza się odpisów od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, których wartość początkowa nie przekracza 3,5 tys. zł.

Jak wynika z powyższego, podatnik wnioskujący o interpretację podatkową spełniał wymagania, jakie stawia się przed tzw. małymi podatnikami. A ponieważ odpis amortyzujący odpis roweru był większy niż 3,5 tys. zł, ale nie przekroczył - wraz z innymi odpisami - 50 tys. euro, można było go dokonać.